•   Sertifikuota partneris
 •   Pristatymas per 4-6 d. d. “
 •   Galioja visiems užsakymams, virš 100 eurų
Rodyti PVM:
 • Litauiska
 • Kraujospūdžio matuoklis

  Pirmosios pagalbos parduotuvėje rasite žinomų tiekėjų, tokių kaip Yonkers ir kitų, kraujospūdžio matuoklius. Būtinai pasirinkite kraujospūdžio matuoklį, kuris atitiktų tuos pačius reikalavimus, kurių sveikatos priežiūros specialistai tikisi iš savo įrangos. Mūsų kraujospūdžio matuokliai tinkami asmeniniam ir profesionaliam medicininiam naudojimui.

  Kaip veikia kraujospūdžio matuoklis

  Kraujospūdžio matuoklis naudojamas slėgiui matuoti tam tikroje kūno vietoje - dažniausiai rankoje. Kadangi kraujospūdis visame kūne yra vienodas, matuoti galima ir ne toje pačioje vietoje. Kraujospūdis matuojamas milimetrais gyvsidabrio, dar vadinamo mm Hg. 

  Kai gydytojai kalba apie kraujospūdį, jie nurodo du skaičius. Pavyzdžiui, galima sakyti, kad „kraujospūdis yra 120 virš 80“. Taip yra todėl, kad slėgį matuojate dviem atvejais. Pirmoji matavimo vertė rodo, koks yra kraujospūdis, kai širdis išpumpuoja kraują į kūną. Tai yra didžiausias slėgis. Antroji vertė parodo, koks yra kraujospūdis, kai širdis atsipalaiduoja ir prisipildo kraujo.

   

   

  Kodėl verta naudoti kraujospūdžio matuoklį?

  Kraujo spaudimas yra labai svarbus sekant savo sveikatos būklę. Ilgai trunkantis arba per didelis kraujospūdis gali būti pavojingas. Kraujospūdžio matuoklis leidžia reguliariai, paprastai ir greitai stebėti kraujospūdį. Tai, kad matavimą galite atlikti ir namuose, nesikreipdami į gydytoją, yra didelis privalumas.

  Matuojant kraujospūdį reguliariai, greitai pastebėsite, ar kraujospūdis kyla ar krinta. Taip kur kas lengviau iš anksto numatyti problemas ir kreiptis į gydytoją laiku.

  Jei jūsų kraujospūdis yra per didelis arba per žemas, kraujospūdžio matuoklis jus perspės ir galėsite kreiptis į savo gydytoją dėl tolesnių tyrimų ir tolesnių veiksmų.

   

   

  Kaip naudojamas kraujospūdžio matuoklis? 

  Kraujospūdžio matuoklis paprastai pritvirtinamas aplink ranką, tada pripučiamas oru, kad priglustų kuo arčiau rankos. Daugelyje modernių kraujospūdžio matuoklių yra automatinė infliacija, o tai reiškia, kad norint pripūsti reikia tik paspausti mygtuką. Pripūtus oro, kraujospūdžio matuoklis parodys rezultatą ekrane per kelias sekundes. Daugelis kraujospūdžio matuoklių taip pat turi atminties funkciją, todėl galite pamatyti ankstesnes matavimo vertes ir taip matyti bei aptikti kraujospūdžio tendencijas. 

   

   

  Prieš matuojant kraujospūdį 

  Matuojant kraujospūdį svarbu atsipalaiduoti. Todėl prieš atlikdami matavimą būtinai atsisėskite ir pailsėkite mažiausiai 5 minutes. Kofeinas gali sukelti laikiną kraujospūdžio padidėjimą, todėl matavimai bus klaidinantys. Negerkite kavos ar arbatos prieš pat matuodami kraujospūdį. Įsitikinkite, kad praėjo bent 30 minučių nuo paskutinio puodelio.

  Nikotinas taip pat veikia kraujospūdį. Prieš matuodami kraujospūdį, bent 30 minučių venkite cigarečių. Kraujospūdžio matavimą ramybės metu paverskite rutina. Jei kiekvieną dieną einate pasivaikščioti, prieš eidami būtinai atlikite matavimą.

  SvenskaDeutschSuomiDanskEestiLatvijasLitauiska